Konserwacja drukarek

Konserwacja drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Konserwacja drukarek

Oprócz napraw, oferujemy również konserwację oraz dystrybucję części i materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Jeśli nie działa drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne należy niezwłocznie skontaktować się z serwisem, by usterka trwale nie uszkodziła sprzętu. Często konserwacja drukarek ogranicza się do wymiany poszczególnych części w urządzenia by zapewnić jego długoletnią, bezawaryjną pracę i zapewnić długą żywotność.

Jesteśmy odpowiedzialna firmą i na nasze naprawy udzielamy stosownych gwarancji. Podobnych gwarancji udzielamy na materiały eksploatacyjne, przeglądy serwisowe, konserwację drukarek, itp. Unikaj sprzedawców i serwisów, które nie oferują gwarancji, gdyż prawdopodobnie ich usługi lub produkty nie spełniają norm, wymaganych przez producentów drukarek. Naprawa drukarki to zajęcie wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętnego doboru części zamiennych.

Co zrobić jeżeli drukarka nie działa?

Konserwacja drukarek

Objawy złej pracy lub zbliżającej się większej usterki można podzielić na mechaniczne objawy oraz te sygnalizowane przez urządzenie. Większość nowych drukarek posiada przyjazny i czytelny interfejs, który komunikuje się z użytkownikiem za pomocą diody umieszczonej na obudowie. Niektórzy producenci posiadają rozbudowane oprogramowanie, które wysyła komunikaty za pomocą programów komputerowych, co pozwala by naprawa drukarki Brother, Samsung, czy naprawa drukarek Canon była łatwiejsza w realizacji (szybka diagnoza usterki).

Objawy złej pracy drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego:

 • złe pobieranie papieru,
 • zakleszczenie papieru w drukarce,
 • rozmazany wydruk,
 • niewyraźny wydruk,
 • migające diody drukarki,
 • komunikat o błędzie,
 • głośna praca urządzenia wielofunkcyjnego lub drukarki,
 • problem z komunikacją urządzenia z komputerem,
 • komputer nie widzi drukarki,
 • drukarka nie włącza się (nie uruchamia się),
 • inne niepokojące objawy.

Pewne z wyżej wymienionych usterek użytkownik może usunąć samemu np. wyjmując szufladę z papierem (podajnik) i wsadzając ją od nowa, wyrównują papier w drukarce względem ograniczników, wyjmując tonery i wsadzając je na nowo, wymieniając tonery, resetując urządzenie, wykonując druk serwisowy (testowy) lub przeczyszczając czujniki, czipy (chipy) i styki. Jeżeli jednak nie możesz uporać się z problemem lub występuje on regularnie (często) zalecamy kontakt z naszą firmą i profesjonalną naprawę drukarki lub wykonanie przeglądu serwisowego (konserwacja drukarki).

Kontakt z naszym serwisem drukarek w Warszawie

Konserwacja drukarek

Kontaktując się podaj producenta, model lub typ drukarki, występujące objawy oraz poinformuj czy wykonywałeś naprawy na własną rękę lub czy urządzenie było już wcześniej serwisowane. Ponadto ważne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów serwisowych (serwis pogwarancyjny) szczególnie przy dużym obciążeniu drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego podczas codziennej pracy.

Te informacje pozwolą nas postawić wstępną diagnozę oraz wycenę, którą przekażemy naszemu pracownikowi. Po przybyciu na miejsce serwisant spróbuje naprawić drukarkę na miejscu (u klienta), w szczególnych wypadkach urządzenie będzie zabrane do serwisu stacjonarnego w Warszawie w celu szczegółowej analizy jego pracy.

W razie konieczności oferujemy urządzenia zastępcze w celu zapewnienia ciągłości pracy. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że problemy ze sprzętem nie muszą być uciążliwe. Oferujemy szybki serwis, sympatyczny kontakt oraz niskie, konkurencyjne ceny.

regulservis Logo