Instalacja oraz naprawa OS Windows

Instalacja oraz naprawa systemu Windows

Oferujemy pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz w obsłudze systemów operacyjnych z rodziny Microsoft Windows. Nasz serwis stale zajmuje się obsługą klientów, którzy mają kłopoty z nieprawidłowym działaniem komputera, spowodowanym przez wadliwie pracujący Windows. Nawet najnowsza wersja systemu (Windows 10) posiada błędy, które mogą skutecznie uprzykrzyć codzienną pracę z komputerem.

Instalacja systemu operacyjnego Windowswindows-logo

Jak zainstalować Windows 7 nie posiadając płyty instalacyjnej?

Jedną z możliwości jest instalacja systemu Windows 7 z Pendrive – specjalnie przygotowanego instalatora na nośniku USB (pamięć przenośna). Takie rozwiązanie pozwala na rozwiązanie problemu posiadania oryginalnej płyty instalacyjnej. Poza tym rozwiązanie to pozwala na zainstalowanie najnowszej wersji systemu (nowe aktualizacje, Service Pack, dodatkowe oprogramowanie) oraz wyeliminowanie błędów już na samym początku (jak to miało miejsce w systemie Windows Vista). Najnowsza wersja systemu Windows 10 również umożliwia instalację s pendrive, czyli Memory Stick (usb). Jeżeli chcesz by naprawa Windows 7 przebiegła szybko i sprawnie skontaktuj się z naszym serwisem komputerowym.

Jak najprościej zainstalować Windows 7?

Najprostszym i często wybieranym przez użytkowników rozwiązaniem jest instalacja systemu poprzez sformatowanie dysku twardego, co skutkuje utratą danych. Utrata danych często jest bezpowrotna, ponieważ usunięte pliki z dysku są nadpisane nowymi, systemowymi plikami. Bez pomocy specjalistów i wydatkowania sporych pieniędzy odzyskanie danych jest praktycznie niemożliwe (a na pewno nie w całości). Dlatego warto rozważyć instalację systemu na nowo, ale z zachowaniem danych. To jest możliwe! Jednym z rozwiązań, które są pomocne przy tego typu sytuacjach jest utworzenie oddzielnych partycji na dane osobiste lub multimedialne. Zaleca się również przeniesienie wrażliwych danych i folderów na osobne partycje (Moje Dokumenty, Pulpit, Pobrane, Współdzielone Pliki, Muzykę, Filmy, Obrazy, itd.).

Jak zainstalować Windows 7 z pendrive?

Nasi fachowcy wiedzą jak zainstalować Windows 7, Windows 8, Windows 10 bez utraty danych na dysku twardym komputera stacjonarnego lub laptopa (komputery przenośne – notebook). Nie zawsze konieczna jest reinstalacja Windows 7, 8 i 10. Co jest pierwszym istotnym procesem w wypadku chęci aktualizacji starego systemu Windows 7 — instalacja nowej wersji (dystrybucji) poprzez aktualizację. Aktualizacje bywają jednak kłopotliwe, dlatego warto powierzyć je specjalistą by uniknąć sytuacji utraty ważnych danych czy przykładowo niesprawnej karty sieciowej (z powodu braku sterowników systemowych).

Jak sprawnie zainstalować Windows 7?
Należy upewnić się, że dane przechowywane na komputerze stacjonarnym lub laptopie są odpowiednio zabezpieczone. Na życzenie możemy wykonać kopie zapasowe na zewnętrznych nośnikach danych (dyski twarde, płyty CD, DVD, pamięci masowe USB). Po przeprowadzeniu procesu instalacji warto utworzyć tzw. Punkt przywracania Windows lub wykonać obraz partycji, w celu jego późniejszego odtworzenia. To rozwiązanie pozwala na przywrócenie danych, programów oraz ogólnej konfiguracji OS do momentu, w którym taki obraz został utworzony. Można go przechowywać na dysku twardym komputera, lecz bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie go na zewnętrznym nośniku pamięci lub w sieci lokalnej (LAN).

Jak szybko zainstalować Windows 7?

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie najnowszej dystrybucji zawierającej niezbędne aktualizacje oraz łatki (patche i Service Pack). Oryginalny system Windows posiada zabezpieczenia, które trzeba uzupełnić o dodatkowe programy (antyvirus, firewall). Przed przystąpieniem do konkretnej instalacji należy upewnić się, że posiadamy najnowsze i zgodne z wersją systemu sterowniki (drivers) urządzeń i podzespołów, które będą pracowały pod kontrolą nowego systemu operacyjnego. Jest to o tyle ważne, że po świeżej instalacji mogą występować problemy z kartą sieciową (przewodową i bezprzewodową — WiFi), graficzną czy muzyczną. W przypadku braku połączenia z internetem pobraniem nowych sterowników nie będzie możliwe z poziomu „świeżego” Windowsa.

Instalacja Windows 7 z pendrive

Częstym sposobem jest instalacja Windows 7 z pendrive i jest jednym z rozwiązań bezpiecznych i przynoszących szereg korzyści. Pozwala na predefinowanie ustawień: użytkowników, konfiguracji do pracy w sieci lokalnej lub sieci intranet, dołączenie programów niezbędnych przy pracy (np. kodeki multimedialne, programy biurowe). Czy warto korzystać z nośników USB? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Instalacja Windows 7 z pendrive

W wypadku Windows 7 instalacja przebiega o wiele szybciej niż w wypadku starszych i niestabilnych dystrybucji Vista czy XP. Na czym polega wdrożenie nowego programu (Windows 7 instalacja)? Na zachowaniu dotychczasowych danych lub na zupełnym wyczyszczeniu dysku. Możliwa jest również wymiana dysku twardego na większy, wtedy należy dokonać migracji danych oraz dotychczasowych ustawień. W celu utworzenia bootowalnej wersji Windows z USB należy użyć odpowiedniego programu, który pozwala na przeniesienie obrazu płyty instalacyjnej na przenośny nośnik. Taki pendrive można później z powodzeniem używać w codziennej pracy formatując go i czyszcząc z plików instalatora. W tym miejscu należy się ważna uwaga: w miarę możliwości powinniśmy zastosować nośnik obsługujący standard USB3 (o ile w takie gniazda wyposażona jest płyta główna komputera). Pozwoli to znacznie przyśpieszyć proces i szybciej będziemy cieszyli się nowym, czystym i w pełni sprawnym systemem.

Naprawa systemu operacyjnego Windows

Na czym polega reinstalacja Windows 7? To nic innego niż ponowne wdrożenie OS na komputerze.
Reinstalacja Windows 7 musi przebiegać z zachowaniem bezpieczeństwa. Jeżeli chcemy dokładnie wyczyścić dysk twardy sama reinstalacja Windows 7 nie wystarczy. Należy go najpierw gruntownie sformatować. Proces ten może trwać nawet kilkanaście godzin! Następnym krokiem może być instalacja Windows 7 z pendrive w celu skrócenia procesu instalacyjnego. Takie rozwiązanie pozwala na zainstalowanie całego pakietu wraz z nowym systemem. Nasi pracownicy potrafią szybko rozwiązywać problemy z systemem. Doradzimy czy lepszym rozwiązaniem będzie naprawa systemu Windows 7 czy jego ponowne wdrożenie.

Naprawa systemu operacyjnego Windows 7

1366447271857005454Częstym krokiem przed wyczyszczeniem dysku twardego jest naprawa systemu Windows 7 lub jej próba. Problemy wynikające podczas codziennej pracy mogą być związane z zawirusowaniem komputera, atakiem hackerów czy posiadaniem szkodliwego oprogramowania w komputerze.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo darmowych oraz płatnych narzędzi, dzięki którym naprawa Windows 7, 8 i 10 jest możliwa bez utraty danych. Nasi pracownicy doskonale orientują się na rynku oprogramowania co pozwala im szybki i skutecznie rozwiązywać problemy.

Jak wygląda naprawa systemu operacyjnego Windows 7? Naprawa polega na sprawdzeniu plików systemowych na dysku twardym, sprawdzeniu rejestru systemowego, przeskanowaniu programem antywirusowym oraz wyczyszczeniu systemu z tzw. szkodników (robaki, trojany, niechciane i szkodliwe oprogramowanie). Czasem rozwiązaniem jest instalacja Windows 7 na stary system, w celu uzupełnienia i zastąpienia kluczowych plików systemowych (jądra systemowego).

Jeżeli potrzebujesz zaufanego pogotowia komputerowego zachęcamy do kontaktu. Nasz serwis obsługuje klientów indywidualnych (domowych) oraz firmy (przedsiębiorstwa) i instytucje na terenie miasta Warszawy i Mazowsza.

regulservis Logo